SAUNA / SAUNA FIŃSKA

KABINA TERMICZNA INFRARED

Kabina termiczna Infrared, budową przypominająca tradycyjną saunę fińską, wyposażona jest promienniki podczerwieni, których głównym zadaniem jest emitowanie elektromagnetycznego promieniowania podczerwonego. Fale o długości od 700 do 15 000 nm i  temperaturze nieprzekraczającej 60°C docierają w głąb skóry (nawet na 6 cm) i rozgrzewają cały organizm.

Niska temperatura maksymalna jest w pełni bezpieczna dla układu sercowo-naczyniowego, dzięki czemu kabina Infrared jest polecana wszystkim, niezależnie od wieku i stanu zdrowia.

Szczupła sylwetka Fitness Club Ten Fit w Lublinie

INFRARED POMAGA W:

  • zwalczaniu cellulitu – poprzez ogrzanie uwalniają się niepożądane nadwyżki tłuszczu, wody i związków toksycznych
  • uzyskaniu pięknej, zdrowej cery – organizm łatwiej przyswaja tlen, który poprawia ukrwienie
  • leczeniu schorzeń typu: choroby skóry, mięśni, rwa kulszowa, stres, zmęczenie, wysokie ciśnienie krwi, reumatyzm, ból głowy, uszu, bezsenność
  • przy przeziębieniu i grypie
  • w przygotowaniu do lub po masażu ze względu na przekrwienie i zmniejszenie napięcia w mięśniach.

SAUNA FIŃSKA

Korzystanie z sauny fińskiej polega na przemiennym nagrzewaniu ciała i jego oziębianiu – co najmniej 2 lub 3 razy. Powtarzamy cykl w zależności od naszego samopoczucia i kondycji. 

Sauna ma dobry wpływ na układ nerwowy i kondycję psychiczną, oczyszcza skórę, zwiększa odporność, uaktywnia serce i układ krążenia. W czasie przebywania w saunie nie należy smarować ciała i twarzy kremami.